Choose language

DUK

K. Kaip prisirašyti prie įstaigos?
A. Atvykti į pirminės sveikatos priežiūros centro (M. K. Čiurlionio g. 82) statistikos kabinetą (3-as aukštas, 313 kab.) ir užpildyti prašymo formą, filialuose tiesiog kreiptis į bendruomenės slaugytoją. Su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat prisirašyti galite internetu.

K. Kaip gauti slaugos namuose paslaugas?
A. Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose nurodytiems paslaugų gavėjams ar jų atstovams prašome susisiekti su savo šeimos gydytoju ar su juo dirbančiu slaugytoju.

K. Kam teikiamos slaugos namuose komandos paslaugos?
A. Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti prie VšĮ Druskininkų PSPC prisirašę pacientai, šeimos gydytojui išrašius siuntimą:
1. Asmenims, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis. Slaugos paslaugų poreikį pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną nustato su paciento šeimos gydytoju dirbantis slaugytojas.
2. Asmenims, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

K. Kokios yra prevencinės programos?
A. Lietuvoje vykdomos penkios ligų prevencijos programos, kurių išlaidas ligonių kasos kompensuoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo – gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa, krūties vėžio prevencinė programa, prostatos (priešinės liaukos) vėžio prevencinė programa, storosios žarnos vėžio prevencinė programa, širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa.
Trys iš jų – gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio – vykdomos pagal Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas.
Norint pasitikrinti pagal prevencines programas, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins sveikatos būklę ir, jei reikia, skirs tyrimus bei nukreips pas gydytoją specialistą. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys prevencinėse programose gali dalyvauti nemokamai, jeigu kreipiamasi į sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusią gydymo įstaiga. Tuomet nei už tyrimus, nei už gydytojo darbą ar sunaudotas medžiagas mokėti nereikia.
K. Kas gali pasiskiepyti nemokamai?
A.
• pagal nacionalinį vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikai iki 18 metų nemokamai skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų (nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, žmogaus papilomos viruso, B tipo meningokoko, rotaviruso). Šiame kalendoriuje nurodyta, kuriuo amžiaus laikotarpiu palankiausia skiepyti, kad organizme geriausiai susiformuotų imunitetas ligoms, kurios vaikams yra pavojingiausios;
• kas 10 metų suaugę pacientai PSDF lėšomis yra skiepijami nuo difterijos ir stabligės;
• asmenys, priklausantys rizikos grupei, nemokamai skiepijami nuo gripo ir nuo pneumokokinės infekcijos;
COVID-19 vakcina - visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.
Rizikos grupei, kuri nemokamai skiepijama nuo gripo, priskiriami:
• 65 metų ir vyresni asmenys;
• nėščiosios;
• asmenys iki 65 metų, sergantys vėžiu, lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, plaučių, inkstų ligomis, bronchine astma ir kt. ligomis;
• asmenys, kurie gyvena socialinės globos ir slaugos įstaigose;
• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

K. Kokios yra GKK funkcijos?
A. Gydytojų konsultacinė komisija (GKK) priima sprendimus dėl Pacientų siuntimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sprendžia ginčytinus pacientų gydymo ar jų tyrimo klausimus, išduoda sveikatos pažymėjimus teisės aktų nustatyta tvarka, atlieka pacientų laikinojo nedarbingumo ekspertizę, vadovaudamasi Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų bei elektroninių nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo taisyklėmis.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-02 10:40