Choose language

Aktualijos

VšĮ Druskininkų PSPC siūlo naują paslaugą – nemokamą antrinio lygio psichoterapiją

2021 11 19

VšĮ Druskininkų PSPC vadovė Eglė Matienė džiaugėsi, kad Druskininkų pacientams atsiras  galimybė nemokamai atvykti psichoterapeuto konsultacijai, bus organizuojami individualūs ir grupiniai psichoterapijos seansai.

„Džiugu kad šias paslaugas teiks psichoterapeuto kompetenciją įgijęs Andrius Dudutis, pabaigęs 4 metus trukusią Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studijų programą – „kognityvinė elgesio terapija“. Paprastai psichoterapeuto paslaugos kainuoja apie 30 - 70 eur už vieną konsultaciją, tačiau mūsų pacientai galės jas gauti nemokamai “, – sakė E. Matienė.
Į klausimus Apie psichoterapijos paslaugas, jų specifiką, efektyvumą atsako VšĮ Druskininkų PSPC gydytojas psichiatras - psichoterapeutas Andrius Dudutis:

–Kas paskatino įdiegti šias paslaugas Druskininkų PSPC?
–Per pastaruosius dvejus metus pandemijos fone stebimas išaugęs psichikos sutrikimų kiekis: padaugėjo nerimo sutrikimų, depresijos atvejų, tarpasmeninių santykių problemų, žmonės vis dažniau ir drąsiau kreipiasi ieškodami nemedikamentinės/psichoterapinės pagalbos. Šiuo metu Druskininkuose prieinama yra tik privati psichoterapija, kurios dalis pacientų, deja, negali sau leisti. Šios priežastys ir lėmė naujos paslaugos atsiradimą.

–Kas  yra kognityvinė elgesio terapija?
–Kognityvinė elgesio terapija (KET) tai mokslu pagrįstas psichoterapijos metodas, kuris gali padėti pacientui valdyti problemas, keičiant elgesį ir mąstymą. Skirtingai nuo kai kurių kitų psichoterapijos metodų, KET sprendžia dabartines problemas, o ne sutelkia dėmesį į praeitį. Galutinis terapijos tikslas yra išmokyti pacientus pritaikyti įgūdžius gautus terapijos metu, kasdieniame gyvenime. Tai turėtų padėti valdyti savo problemas ir neleisti joms neigiamai paveikti gyvenimą, net ir pasibaigus gydymo kursui. Druskininkų Psichikos sveikatos centre gali būti teikiama individuali, grupine arba šeimos psichoterapija.

–Kaip gauti psichoterapijos paslaugą?
–Psichoterapijai nukreipia gydytojas psichiatras po paciento psichologinio ištyrimo. Pacientas gali gauti 30 – 40 psichoterapijos seansų per metus, kiekvienas seansas trunka 45-60 minučių, kartą per savaitę arba kartą per dvi savaites.

–Kokiems  pacientams teikiamos psichoterapijos paslaugos?
–Gydyti kognityvine psichoterapija galime praktiškai visus psichikos sutrikimus. Tam yra sukurti mokslu patvirtinti metodai. Svarbiausias elementas yra paciento motyvacija.
Kognityvinė elgesio terapiją galima taikyti pacientams turintiems šiuos psichikos arba elgesio sutrikimus:
Nerimo sutrikimai;
Įvairios fobijos;
Panikos sutrikimas;
Miego sutrikimai, pvz. nemiga;
Depresija, kiti nuotaikos sutrikimai;
Obsesinis kompulsinis sutrikimas;
Asmenybės sutrikimai;
Valgymo sutrikimai, tokie kaip anoreksija, bulimija, patologinis persivalgymas;
Potrauminio streso sutrikimas;
Adaptacijos sutrikimai atsiradę po traumuojančių įvykių/patirčių.
 
–Ar psichoterapija geriau nei vaistai?
–Psichoterapija dažniausiai rekomenduojama, kaip pirmo pasirinkimo metodas psichikos sutrikimams gydyti, sėkmingiausiai kombinuojamas su medikamentiniu gydymu.
–Kur bus teikiamos paslaugos?
–Paslaugos bus teikiamos  VšĮ Druskininkų PSPC IV tame aukšte, psichoterapeuto kabinete, užtikrinant konfidecialumą ir komfortą pacientui.
–Ar tai nemokamos paslaugos?
–Psichoterapijos paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.
–Kur kreiptis?
–Reikėtų kreiptis į  VšĮ Druskininkų PSPC Psichikos sveikatos centro registratūrą (tel. 8313 41530), registruotis psichiatro konsultacijai dėl nukreipimo psichoterapiniam gydymui.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-19 10:42