Choose language

Aktualijos

VšĮ Druskininkų PSPC siekia tapti akredituota sveikatos priežiūros įstaiga šeimos medicinos paslaugoms teikti

2021 07 28

Šiuo metu visos šalyje veikiančios gydymo įstaigos privalo turėti licencijas. Tai reiškia, kad jos privalo atitikti  saugą užtikrinančius minimalius savo veiklos reikalavimus. Tuo tarpu gydymo įstaigų akreditavimas – tai išorinis kokybės vertinimas, kurio metu Valstybinė Akretitavimo Sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (VASPVT) pripažįsta, kad sveikatos priežiūros įstaiga atitinka itin aukštus sveikatos priežiūros paslaugų standartus.

VšĮ Druskininkų PSPC direktorė E. Matienė  pažymėjo, kad šiuo metu vyksta intensyvus darbas, baigiamas beveik metus užtrukęs pasiruošimas, siekiant tapti akredituota gydymo įstaiga.  Didelis  dėmesys skiriamas  peržiūrint ir atnaujinant  kokybės vadybos procedūras, pritaikant įstaigos procesus prie aukščiausių standartų, atnaujinamos  personalo žinios, vykdomi mokymai. Pagrindinės sritys, kurias liečia naujos reglamentuojančios procedūros yra pacientų patekimas pas šeimos gydytoją (prieinamumas), prevencinių programų įgyvendinimas, informacinių technologijų taikymas, asmens  sveikatos informacijos valdymas,  pacientų teisių ir žalos politika, infekcijų kontrolė, ir kiti poliklinikos veikloje vykstantys procesai. Poliklinikai akreditavimas tikrai labai svarbus įvertinimas. Galima sakyti, kad akreditavimas – tai viešas pripažinimas, kad gydymo įstaiga yra pasiekusi aukštą aptarnavimo lygį ir ne tik užtikrina kokybišką medicininę pagalbą, bet ir rūpinasi ligų profilaktika, pacientų gerove, užtikrina, kad paslaugos būtų suteiktos laikantis oficialiai pripažintų tarptautinių standartų, o pacientų ir medikų bendravimas būtų abipusiai naudingas. Taip pat  geriausiai įvertintoms, gydymo įstaigoms didėja finansavimas, todėl tai dar vienas paskatinimas dėl ko verta siekti šio tikslo. Akreditavimui pradėjome ruoštis jau nuo 2020 m., deja  pandemija  šį procesą pristabdė, tačiau tikimės, kad iki šių metų galo, galėsime pasidalinti džiugiomis žiniomis,- teigia poliklinikos direktorė E. Matienė.

Planuojama, kad  siekiant gauti šeimos medicinos paslaugų akreditaciją, dar šiais metais VšĮ Druskininkų PSPC  bus  vertinama specialios ekspertų komisijos. Poliklinika bus vertinama  ekspertams stebint paslaugų teikimo procesą, bendraujant su pacientais, medicinos personalu, administracijos atstovais, apžiūrint patalpas, medicininę įrangą, analizuojant įstaigos dokumentus.

VšĮ Druskininkų PSPC  taptų pirmąja  sveikatos priežiūros įstaiga regione, akredituota šeimos medicinos paslaugoms teikti.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-07-29 08:57