Choose language

Aktualijos

VšĮ Druskininkų PSPC organizavo informacinius seminarus

2022 01 19

   

    2021 m. birželio 9 d. Viečiūnuose vyko informacinis seminaras ,,Pavojingi sveikatos sutrikimai, simptomai ir skubi pagalba“. Renginyje dalyvavo  60 metų ir vyresni bei negalią turintys asmenys. Seminaro metu buvo kalbama apie pavojingus esminius sveikatos sutrikimus, esamą situaciją, problemas ir iššūkius, galvos smegenų insultą, miokardo infarktą, kaip laiku atpažinti pavojingus sveikatai sutrikimus, savipagalbą ir profesionalios pagalbos siekimą, pavojingų sveikatos sutrikimų atpažinimą bei skubios pagalbos teikimą kitam asmeniui,  kitus galimus ūmius sveikatos sutrikimus, savipagalbą bei skubią pagalbą.
Seminaro metu dalyviams buvo pristatyta projekto metu įsigyta medicinos įranga, buvo galimybė susipažinti su ja, gauti individualias konsultacijas, pasimatuoti kraujospūdį ir kt. Taip pat visiems dalyviams pertraukos metu buvo numatyti pietūs.
    2021 m.  gruodžio 15 d.  Leipalingyje vyko  informacinis seminaras ,,Ligų prevencija”. Renginyje dalyvavo  60 metų ir vyresni bei negalią turintys asmenys. Seminaro metu buvo pristatytas projektas Nr. ENI-LLB-1-043 "Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas pažeidžiamoms gyventojų grupėms Druskininkų ir Gardino regione", finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą, aptariamos  šalyje įgyvendinamos onkologinių ligų prevencinės programos, kam jos aktualiausios ir kodėl reikalingos, onkologinių ligų prevencinių programų vykdymas, kur ir kokios sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos, kaip jas gauti, taip pat  buvo kalbama apie  žmogaus savityra, kokie galimi pavojingi sveikatos būklės požymiai dėl vėžio.  Seminaro metu vyko projekte įsigytos įrangos pristatymas, dalyviai turėjo galimybę gauti individualias konsultacijas, pasimatuoti kraujospūdį ir kt.  Taip pat visiems dalyviams pertraukos metu  buvo numatyti pietūs.
    Visus pranešimus skaitė VšĮ Druskininkų PSPC šeimos gydytoja Gintarė Grigaliūnė.
    Seminarai buvo organizuojami įgyvendinant projektą Nr. ENI-LLB-1-043 "Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas pažeidžiamoms gyventojų grupėms Druskininkų ir Gardino regione", finansuojamą pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą (daugiau apie programą www.eni-cbc.eu/llb).
    Projekto ,,Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas pažeidžiamoms gyventojų grupėms Druskininkų ir Gardino regione“ biudžetas: 266 733,17 EUR, iš kurių 240 059,85 EUR finansuoja Europos Sąjunga


Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-20 15:07