Choose language

Aktualijos

Šeimos gydytojai konsultuoja ir telefonu, ir tiesiogiai

2020 07 10

Karantino laikotarpiu pasikeitė daugelio sveikatos paslaugų teikimas, kai kurių iš viso buvome priversti laikinai atsisakyti, tačiau medikų paslaugos yra ta sritis, be kurių neįmanoma apsieiti.

Druskininkiečiai norėtų sužinoti, kokia šiuo metu yra patekimo pas šeimos gydytoją tvarka?

– Pas savo šeimos gydytoją reikia registruotis telefonu. Tuomet gydytojas gali suteikti konsultaciją telefonu arba paskirti laiką, kada ligonį priims tiesioginei konsultacijai. Pasikalbėję su ligoniu, slaugytoja arba gydytojas nusprendžia, ar užteks konsultavimo telefonu, ar būtina tiesioginiai pakonsultuoti, kokius tyrimus būtina atlikti. Pavyzdžiui, jei ligonis skundžiasi širdies permušimais, šeimos gydytojas tikrai jį pakvies kontaktinei konsultacijai ir paskirs reikiamus tyrimus. Jei paciento sveikatos sutrikimas, šeimos gydytojo nuomone, nereikalaus tiesioginės konsultacijos, sprendimai bus priimami pokalbio telefonu metu.

– Žmonės skundžiasi, kad kartais prie PSPC durų susidaro ligonių eilė.

– Labai atsiprašome mūsų pacientų, kad kartais tenka šiek tiek palaukti. Dėl pacientų ir medikų saugumo sąžiningai laikomės Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, atidžiai reguliuojame įeinančiųjų į poliklinikos patalpas srautus. Stengiamės, kad ligonių srautai poliklinikos patalpose nesusidurtų, kad visiems būtų saugu. Kiekvieną ligonį pas gydytoją ar tyrimams palydi slaugytoja, stengiamės, kad ligoniai patalpose nesusitiktų. Dėl SAM nurodymų tenka riboti pacientų skaičių, per dieną galime atlikti tik iki 100 tiesioginio kontakto konsultacijų. Taip pat turime atskirti rizikos grupėms priklausančių ligonių srautą.

Prašome pacientų kantrybės ir supratimo, tikrai nė vieno nepaliksime už durų ir be dėmesio.

– Druskininkiečiai domisi, kaip karantino laikotarpiu atliekami tyrimai?

– Mes iškėlėme sau tokią užduotį – visus tyrimus pacientui atlikti per vieną dieną, kad žmonės taupytų laiką ir mažėtų rizika užsikrėsti. Taip pat didiname atliekamų tyrimų apimtis, prailginome mėginių paėmimo laiką, tyrimus galime imti ne tik ryte, bet ir po pietų. Sudarėme grafikus, kada šeimos gydytojai gali rašyti siuntimus tyrimams atlikti, kad laboratorijos darbas būtų tikslingas ir efektyvus ir nesusidarytų fizinė laukimo eilė.

– Kaip galima patekti pas gydytojus specialistus?

– Reikia registruotis pas šeimos gydytoją, o šis nuotoliniu būdu ar tiesioginės konsultacijos metu nuspręs dėl siuntimo konsultacijai pas specialistą būtinybės. Gavęs siuntimą, pacientas turėtų susisiekti su gydytoju specialistu ir suderinti vizito laiką ir būdą.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-10 09:45