Choose language

Aktualijos

KVIEČIAME DALYVAUTI ,,ŠVYTURIO“ PROGRAMOJE

2023 07 31

Ši patyriminė – edukacinė programa yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus

Ši patyriminė – edukacinė programa yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus. Joje vadovaujamasi požiūriu, kad tėvų–vaikų santykiuose svarbu suprasti, ką vaikas jaučia, galvoja, kokie yra jo poreikiai ir taip pat svarbus ir pačių tėvų savo vidinių išgyvenimų, patirties, emocijų ir minčių supratimas. Tai padeda kurti ir palaikyti artimą tarpusavio ryšį ir įveikti kylančius sunkumus.
Programoje remiamasi mentalizacija grįstos terapijos principais, prieraišumo teorija. Mentalizacija – tai gebėjimas suprasti, kas vyksta mūsų psichologiniame pasaulyje, nusiteikimas domėtis, kokios vidinės būsenos slypi už matomo elgesio, kas vyksta tarp manęs ir kito. Mentalizuodami mes bandome suprasti, ne tik ką jaučiame, galvojame patys, bet kartu, ką jaučia ir galvoja kiti žmonės bei kodėl elgiamės taip, kaip elgiamės.
Programoje teorinė medžiaga nuolatos derinama su patyrimu per užduotis, diskusijomis. Dažniausiai užsiėmimus sudaro veiklos, kurios padeda suprasti programos temas, daug dėmesio skiriama tėvų pasidalinimams, patirtims, klausimams, vedantieji tėvus supažindina su aktualia teorine medžiaga.


KAM SKIRTA?
Tikslinė grupė: Į tėvystės programą kviečiame tėvus, kurie turi vaiką(-ų) iki 12 metų ir nori sustiprinti santykius su vaiku(-ais) ar (ir) susiduria su santykių su vaiku sunkumais. Grupėje gali dalyvauti abu šeimos tėvai (globėjai) arba vienas iš tėvų (globėjų).
Programa skirta Druskininkų savivaldybės gyventojams.

KAIP VISKAS VYKS?
Tėvystės programą „Švyturys“ sudaro tęstiniai grupiniai tėvų susitikimai (iki 10 tėvų grupėje), kurie yra vedami dviejų psichologų. Grupė du kartus susitiks gyvai Druskininkuose (pirmas ir paskutinis susitikimai po 4,5 val.) ir 8 kartus susitiks nuotoliu (kas savaitę, po 2 val.).
Prieš prasidedant grupei, Jūs būsite pakviesti įvadiniam pokalbiui nuotoliu su vienu iš grupės vedančiųjų, kurio metu aptarsite programą, jūsų poreikius ir programos tinkamumą Jums, atsižvelgiant į Jūsų situaciją.
Dalyvavimui programos nuotoliniuose susitikimuose bus būtinas kompiuteris prisijungti prie susitikimų su vaizdu ir garsu.

Grupė NEMOKAMA.

KADA IR KUR?
Grupės gyvi susitikimai vyks VšĮ Druskininkų PSPC (IV aukšte), adresu M.K. Čiurlionio g. 82, Druskininkai. Numatoma Programos pradžia – 2023 m. rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 16:00–20:30 val. gyvai, vėliau 8 nuotoliniai susitikimai vyks antradieniais 18:00-20:00 ir lapkričio 28 d. (antradienį, 16:00–20:30) numatomas paskutinis susitikimas gyvai.

REGISTRACIJA galima dviem būdais:
1) Elektroniniu būdu: nuoroda į registraciją norintiems dalyvauti grupėje:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5M0lj6774P12y1Jjzu4zv4kH8TSGg-6lBAo9o2RaabrKUKQ/viewform?fbclid=IwAR12COPoCx9xE-5h9OdbeMsCNkclBnVAuOzuRmMvqXoQMggNaRnLEJvSAGg


2) Telefonu: 831341530.

Grupės užsiėmimus ves psichologė dr. Lina Gervinskaitė-Paulaitienė ir psichologė psichoterapeutė Izabelė Grauslienė. Grupės vedančiosios yra baigusios bazinio ir pažengusio lygio „Švyturio“ tėvystės programos mokymus pas programos autorių Gerry Byrne ir jo kolegas, Lina yra programos atstovė Lietuvoje.
Kontaktai pasiteiravimui apie programą: lina.gervinskaite@vpstudija.lt, tel. 869373404. Platesnį programos aprašą galite rasti www.svyturiotevyste.lt


Paskutinį kartą redaguota: 2023-07-31 16:08