Choose language

Aktualijos

INFORMACIJA DĖL VAIKŲ KRŪMINIŲ DANTŲ DENGIMO SILANTINĖMIS MEDŽIAGOMIS

2022 10 28

Vilniaus zonoje, o ypač Alytaus apskrities geriamajame vandenyje yra labai mažai fluoro, dėl to šio regiono gyventojai pasižymi silpnesniais dantimis ir didesniu karioziškumu. Atsižvelgiant į prastą dantų būklę tarp vaikų ir paauglių SAM įsakymu nuo 2005 m. pradėta vykdyti valstybinė programa „Vaikų krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis“ kurioje dalyvauja vaikai nuo 5-13 metų (imtinai).
Procedūros metu, dantuko minkštos nesusiformavusios vagelės užliejamos specialiąja silantine medžiaga kuri sukietinama helio lempos šviesa. Ši priemonė padeda dantukams susiformuoti nesugedus iš kramtomojo paviršiaus ir sumažina riziką susirgti dantų kariesu.

Palaikant gerą burnos higieną, valydami dantis ryte ir vakare su fluoro turinčiomis pastomis ir prisilaikant tinkamos mitybos, galime padėti vaikams išsaugoto sveikus nuolatinius dantis.
Druskininkų savivaldybės vaikučiai, kurie prisirašę prie Druskininkų PSPC šeimos gydytojų arba kurie prisirašę prie privačių šeimos gydytojų kabinetų (kurie sudarę sutartį su Druskininkų PSPC), turi puikią galimybę pasinaudoti vykdoma valstybės programa, kuri vykdoma „Saulės“ mokyklos odontologiniame kabinete ir „Atgimimo“ mokyklos odontologiniame kabinete. Viečiūnų ir Leipalingio vaikučiams valstybės programa „ Vaikų krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis“ atliekama Leipalingio bei Viečiūnų ambulatorijų odontologiniuose kabinetuose.

Pažymime, kad Druskininkų mieste vaikai jau yra dalyvavę „ Dantų ėduonies“ ir „ Sveiki dantys visam gyvenimui“ profilaktinėse programose nuo 1999 iki 2006 m. Nurodytų programų metu buvo atliekami skalavimai NaF tirpalu 1-7 klasių mokiniams ir buvo vykdomas išdygusių sveikų nuolatinių dantų padengimas silantinėmis medžiagomis. Programos metu pavyko sumažinti vaikų dantų karioziškumą nuo 7,8 sugedusių dantų skaičiaus dvylikamečiams iki 2,5 sugedusių dantų skaičiaus.

Todėl prašome tėvelius leisti savo atžaloms aktyviai dalyvauti dantų silantavimo programoje ir neprieštarauti kasmetinei profilaktinei patikrai, kad laiku pastebėti besiformuojanti nuolatinių dantų kariesą ir sąkandžio patologiją. Kur gydyti dantukus, tėveliai visada gali pasirinkti savo nuožiūra.

Mums svarbi jūsų vaikų dantų sveikata

Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-28 09:28